Kino: 5 powodów, dla których warto się tam wybrać

Opublikowane przez : wrz 20, 2012 w Kino

Warto chodzić do kina. Dlaczego? Powodów jest wiele. Oto najprawdopodobniej pięć najważniejszych.

siedziska

Chociaż na pozór może się wydawać, że do kina nie warto chodzić (bo ceny biletów, bo dużo ludzi, bo to samo można obejrzeć w domu), kina są ciągle popularne. Nic dziwnego. Jest wiele powodów, dla których warto je wybierać. Jakie to powody?

Po pierwsze, idziemy do kina, a nie na film

Kiedy chodzi nam jedynie o obejrzenie jakiegoś popularnego przeboju filmowego, być może rzeczywiście powinniśmy zostać w domu. Tyle, że często wcale nam na tym nie zależy. Kino warto wybierać właśnie z tego powodu, że jest to coś więcej niż tylko oglądanie filmu. To cała masa dodatkowych bodźców.

Niektórzy wybierają kino, bo chcą się tam umówić na randkę. Wówczas film jest pretekstem do bliższego poznania drugiej osoby. Z kolei dla innych wyjście do kina to część większej eskapady. Liczy się także to, że kino daje nam poczucie uczestnictwa w zbiorowym przeżywaniu jakiegoś zjawiska.

Po drugie, niektóre nowości zobaczymy tylko w kinie

Inna sprawa, że ciągle jeszcze kino jest miejscem, w którym możemy zobaczyć wiele nowości. Tam i tylko tam. Owszem, internet pozwala nam na ściągnięcie nowych filmów. Jednak w czasach, gdy wiele z nich pojawia się w Polce mniej więcej wtedy, kiedy za granicą, nie bardzo jest skąd brać kopie wysokiej jakości.

Nawet, gdyby było to legalne, w wielu przypadkach mamy dostęp jedynie do kiepskiej jakości kopii filmów nagranych na kamerę wideo ustawioną w kinie. Dla większości taki obraz jest niestrawny. Dlatego kino ma ogromną przewagę, gdy prezentuje nowości rynkowe.

Po trzecie, w kinie nagłośnienie jest dobre

głośnik

Warto także pamiętać o tym, że nawet dobrej jakości głośniki podłączone do komputera nie zastąpią systemów nagłośnienia w kinie. Owszem, są wyjątki, jednak w większości przypadków mamy do czynienia jedynie z namiastką.

Słowem, komu zależy na oglądaniu filmów z dźwiękiem wysokiej jakości, nie ma wyjścia, musi wybrać kino. To samo dotyczy zresztą także tych, którzy chcieliby obrazu o podobnej charakterystyce. Także on jest zwykle lepszy w kinie, niż w domu.

Po czwarte, warto się czasem wyrwać z domu

Niektóre z argumentów przemawiających za wyborem takim, jak kino, są nieco innego rodzaju. Od czasu do czasu dobrze jest po prostu wyrwać się z domu. Potraktować wyjście do kina jako okazję oderwania się od rutyny codzienności.

Wiele osób wyznaje takie właśnie przekonanie. Nie dziwi więc to, że parkingi pod kinami zapchane są w weekendy – kiedy ludzie mają więcej czasu. Nie dziwi, że często właśnie wtedy ceny biletów są wyższe, a sale wypełnione po brzegi. Zwłaszcza, gdy leci jakiś popularny film.

Po piąte, kino to dopiero początek

Poza tym – bardzo często kino to dopiero początek. Początek wieczornego wyjścia na miasto, początek większej przygody z filmem, początek nowej znajomości. Można przebierać w znaczeniach i poszukiwać kolejnych argumentów za tym, żeby wybrać kino, zamiast siedzieć w domu. Zamiast tego lepiej po prostu iść. Do kina albo na film.

wieczorne wyjście